O nás

Kvalita nadovšetko

Od roku 2016 sa venujem odlievaniu zvonov, výrobe ich príslušenstva a renováciám historických zvonov. Zvon je predovšetkým hudobný nástroj, preto je nesmierne dôležité zvoliť si vhodnú technológiu použitú k jeho výrobe. K výrobe našich zvonov využívam tradičnú stredovekú technológiu, ktorá pracuje predovšetkým s prírodnými materiálmi. Zvony odlievam do foriem pripravených zo špeciálnej zmesi ílovitej hliny a ďalších prírodných prísad. Je to remeslo, ktoré vyžaduje čas a veľa pozornosti, preto pristupujem ku každému dielu individuálne. Každý zvon je originálnym dielom s jedinečným charakterom, za ktorým je vždy niekoľko mesačná práca.


Róbert SlížTitul "Mladý majster ľudového umenia"

18. augusta 2020 mi maďarský minister ľudských zdrojov, Prof. Dr. Kásler Miklós, udelil vyznamenanie Mladý majster ľudového umenia (Népművészeti Ifjú Mestere).

V roku 2019 som mal tú česť istý čas pracovať v dielni známeho zvonolejárskeho majstra Ábela Portillu v Gajane v španielskej Cantabrii, kde som mal možnosť zdokonaliť sa a priučiť sa mnohým skoro zabudnutým starým postupom a tajomstvám tohto remesla.

Titul mladý majster roka 2018

-Év ifjú mestere díj-


19. augusta 2018 som na 32. ročníku Festivalu remesiel (Mesterségek ünnepe) v areáli budapeštianskeho hradu získal titul mladého majstra roka.

Certifikácia výrobkov 2017

V decembri 2017 boli naše výrobky certifikované remeselníkmi z Maďarskej akadémie ľudového umenia (Magyar Művészeti Akadémia) v remeselníckom dome v maďarskej obci Tállya. Zvony boli ohodnotené najvyššou kategóriou - HA.