O nás

Kvalita nadovšetko

Od roku 2016 sa venujem odlievaniu zvonov a výrobe ich príslušenstva. Zvon je predovšetkým hudobný nástroj, preto je nesmierne dôležité zvoliť si vhodnú technológiu použitú pri jeho výrobe. K výrobe našich zvonov využívam tradičnú stredovekú technológiu, ktorá pracuje predovšetkým s prírodnými materiálmi. Zvony odlievam do foriem pripravených zo špeciálnej zmesi ílovitej hliny a ďalších prírodných prísad. Každý zvon je originálnym dielom s jedinečným charakterom, za ktorým je vždy niekoľko mesačná práca.


Róbert Slíž


V roku 2019 som mal tú česť istý čas pracovať v dielni známeho zvonolejárskeho majstra Ábela Portillu v Gajane v španielskej Cantabrii, kde som mal možnosť zdokonaliť sa a priučiť sa mnohým skoro zabudnutým starým postupom a tajomstvám tohto remesla.

Titul mladý majster roka 2018

-Év ifjú mestere díj-


19. augusta 2018 som na 32. ročníku Festivalu remesiel (Mesterségek ünnepe) v areáli budapeštianskeho hradu získal titul mladého majstra roka.

Certifikácia výrobkov 2017

V decembri 2017 boli naše výrobky certifikované remeselníkmi z Maďarskej akadémie ľudového umenia (Magyar Művészeti Akadémia) v remeselníckom dome v maďarskej obci Tállya. Zvony boli ohodnotené najvyššou kategóriou - HA.


Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia