Nové zvony

Zaoberáme sa výrobou zvonov, ktoré sú určené nie len pre kostoly, kaplnky, zvonice, ale aj pre súkromné objekty a zvoničky. Naše zvony vyrábame stredovekou technológiou: Forma je vyrobená zo zmesi hliny, čo robí z každého zvona originálny odliatok, za ktorým sa ukrýva niekoľkomesačná precízna práca.

Zvony zhotovujeme v rôznych veľkostiach a ladeniach a hmotnostných kategóriách, aby sme tak vyhoveli špecifickým požiadavkám každého projektu. 

Vďaka našej vytrvalej snahe o zdokonaľovanie zvukových vlastností nových zvonov sa nám podarilo vyvinúť Oktávové zvonové rebro, v ktorom naše zvony zhotovujeme.  Novo odliate zvony spĺňajú prísne Limburgské smernice pre posudzovanie hudobných vlastností nových zvonov. 


Texty, reliéfy, erby a iné ornamentálne zdobenie je možné zahrnúť do návrhu zvona na prianie zákazníka.

K novým zvonom zhotovujeme príslušenstvo na mieru. Srdce a závesné prvky zhotovujeme tradičnými kováčskymi postupmi. Drevené hlavice a zvonové stolice vyrábame výlučne z dubového dreva.

Dodacia lehota sa pohybuje v rozpätí od 3 do 10 mesiacov od zadania objednávky v závislosti od zložitosti, veľkosti diela a najmä aktuálnej vyťaženosti kapacít dielne.